מונחים

כאשר אתם מנסים לעשות כסף עם גוגל אדסנס. חשוב שתכירו את המונחים הרלוונטיים. כך תדעו לא רק לדבר את שפה אלא גם להשתמש בה, זאת במיוחד לתהליכי אופטימיזציה שפירושם הפשוט הוא יותר כסף בחשבון הבנק שלכם.

הכנסה לאלף הופעות CPM (עבור דף) – חשוב ביותר

הכנסה לאלף הופעות הוא מעין מושג תיאורטי בגוגל אדסנס. הוא אומר לכם שעבור כל אלף הופעות כמה כסף אתם מרוויחים. אפשר לחשב את ההכנסה לאלף הופעות באופן פשוט:

לוקחים את הרווחים שלכם, מחלקים אותם במספר חלוקות הדף ואת התוצאה מחליקים באלף (אתם יכולים לעשות את זה בעצמכם).

שימו לב שמדובר על אחד מהמושגים החשובים ביותר שאתם צריכים להבין ולהשתמש  בשביל להשוות ערוצים שונים, תוכניות פרסום שונות, אופטימיזציה ועוד.

ראו גם CPM באתר מדריכים

להשאיר כסף על השולחן – Don't Leave Money on the Table

הביטוי להשאיר כסף על השולחן או יותר מדויק לא להשאיר כסף על השולחן בהקשר כסף באינטרנט, מדבר על תהליכי אופטימיזציה. הרעיון הוא שבגלל שאנחנו לא עושים משהו אז יש כסף שאנחנו לא לוקחים אותו, משאירים אותו לאחרים או לאף אחד. כסף שאנשים רוצים לשלם לנו, אבל אנחנו לא לוקחים מהם.

מחיר לקליק

זהו מונח שתלוי גם בנישה שלכם, וגם בפרמטרים הקשורים לכמה הדף שלכם אטרקטיבי. מונח זה מתאר מחיר ממוצע לקליקים ומחולק במספר הקליקים. אם למשל על קליק אחד קיבלתם שקל ועל השני קיבלתם שני שקל. ויש לכם רק שני קליקים, אז המחיר לקליק הוא שקל וחצי.

שיעור קליקים CTR – אחוז הקלקות – חשוב ביותר

שיעור קליקים הוא מונח חשוב. הוא מתאר מה אחוז הקליקים על הדף שלכם. מחשבים אותו על ידי חישוב כמה קליקים הקליקו וזאת לחלק לכמה פעמים הדף הוצג (אם זה שיעור קליקים לדף אז לדף ואם למודעה אז למודעה).

זהו מונח שתרצו לשפר אותו כמה שיותר. כמה שיותר גבוה (ברמת הסביר) הוא יותר טוב

ראו גם CTR באתר מדריכים

קליקים

קליקים, בגוגל אדסנס הם כל הקליקים שהקליקו על המודעה שלכם (גם החוקים וגם הלא חוקיים). זה בעצם מספר לכם כמה קליקים לחצו על המודעות של גוגל אדסנס שלכם באופן מוחלט .

תצוגת דף

תצוגת דף אומרת כמה פעמים מוצגים דפים שיש בהם מודעות של גוגל אדסנס. למשל נניח שיש לכם באתר 20 דפים של גוגל אדסנס. כל דף מוצג 5 פעמים אז תצוגת הדף תהיה 100 פעם.

שימו לב שלא משנה כמה מודעות יש בדף. תצוגת הדף סופרת את הדפים שיש בהם גוגל אדסנס. נניח שיש לכם 20 דפים עם גוגל אדסנס אשר מוצגים 5 פעמים. בחצי מהדפים יש מודעה אחת, ובחצי מהדפים יש 3 מודעות. במצב זה תצוגת הדף תהיה עדיין 100 פעמים.