איך עובדת תוכנית השותפים של גוגל אדסנס

בפוסט הקודם הסברתי ממה גוגל מרוויחה את הכסף שלה. במאמר זה אסביר איך עובדת תוכנית השותפים של גוגל אדסנס מהצד שלכם. אני אסביר את זה המודל הזה על אתר, אבל הדברים נכונים על פורומים, בלוגים, סרטוני יוטיוב, חיפוש ועוד.

נכס אינטרנטי

בתחילה אתם צריכים איזה פלטפורמה כגון אתר, משהו שיהיה נכס אינטרנטי שלכם. הרעיון הוא שיהיה משהו שהוא שלכם באינטרנט, שתהיה לכם שליטה בו. (בהמשך אני אסביר לכם איך בדיוק להקים אתר/בלוג בקלות יחסית).

התקנת קוד

אפילו עוד לפני שגולשים הגיעו לנכס האינטרנטי שלכם, אתם יכולים להתקין קוד של גוגל אדסנס. (בהמשך יוסבר בדיוק איך לעשות זאת). עכשיו, אם תכנסו לאתר שלכם (נכס אינטרנטי) תראו מודעות של גוגל אדסנס. המודעות של גוגל אדסנס יהיו לרוב רלוונטיות לכם או לתוכן (על כך בהמשך).

הבאת גולשים

בשלב זה אתם צריכים לגרום לגולשים להגיע לאתר שלכם. לעתים קרובות זה יהיה דרך מנועי החיפוש (כמו גוגל). זהו נושא שקשור לקידום אתרים. ראו גם מדריך קידום אתרים חינם.

גולשים מתעניינים במודעות

כאשר גולשים מגיעים לאתר, חלקם (אחוז מסוים, לרוב קבוע) לוחץ על המודעות שנמצאות אצלכם באתר. גוגל אדסנס אוספת את הכסף מי ששילם לה עבור המודעות (יוסבר בהמשך) והיא מתחלקת איתכם ברווחים (באחוזים יפים).

קבלת כסף

תחת תנאים מסוימים (מינימום של כסף שמגיע לכם מגוגל אדסנס), אתם מקבלים מידי חודש מגוגל כסף לחשבון הבנק שלכם (העברה בנקאית).

פשוט? מסובך?

זה נשמע פשוט? מסובך? טכנית זה מתבאר כפשוט. כמובן שיש עומקים שונים של העבודה הזאת (איך לעשות יותר כסף, איך להביא יותר אנשים), אבל הרעיון הוא פשוט. בשלב זה חשוב שתבינו אותו. בהמשך יוסבר יותר על כל אחד מהשלבים.